Gastronomia a kasa fiskalna

Płytki bezpieczeństwa są określane również mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Możliwość zastosowania stanowi odpowiedź na pytanie, co wtedy istnieje krótka bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest przesunięcie we normalne miejsce za wielkiego ciśnienia, które zachodzi na efekt awarii. Urządzenia potrafią być obsługiwane w drugich systemach. Dzielą się między sobą w relacji od rodzaju instalacji oraz medium. Mogą posiadać nowe kształty, różne typy rozwiązań technologicznych, jakie wykorzystano na etapie produkcji. Mogą istnieć i zbudowane z pozostałych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) polega na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z ubezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, jaki stał zrobiony w produktu rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa potrafią być sam dostosowane do gustu instalacji czy urządzenia. Tworzone są razem z wymogami klienta. Znacznie największą sławą cieszą się płytki, jakie posiadają fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii staje się znacznie mniejsze.

W sprzedaży bezpośrednie są płytki nacinane laserowo, przy zastosowaniu technologii Gi laserowej.

Bardzo typowe jest wykonanie płytek bezpieczeństwa w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim układzie płytka ma dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem lub zniszczeniem, które zachodzą w produkcie działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie łatwy i zawory muszą spełniać surowe zasady bezpieczeństwa, jakie są podyktowane przepisami prawa.