Lekarze a kasa fiskalna kiedy

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących działalność gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w niemal każdych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze płacący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za uwagą tego urządzenia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w kwestii kas fiskalnych zostało ustalono w mieszkanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niezmiernie, a emerytowani lekarze zrezygnują z kontynuowania kampanii, z powodu trudności z obsługą kasy. Zarzuty pokazały się chybione. Sprzedawcy kas zawierają w bliskiej ofercie zarówno małe, mobilne urządzenia, kiedy i pełne przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie wolno także pogodzić się ze stwierdzeniem, że obsługa kasy jest ciężka. Przykładem teraz mogą być pomoce medyczne. Lekarz świadczący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kasie będzie miał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest dopiero wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata musi być przeprowadzony przegląd kasy, przez uprawnionego do ostatniego serwisanta.

Według obowiązującego prawa Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do różnych części zawodowych potrafiących te urządzenia od ubiegłego roku, bez powodu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Że w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz dostarczający usługi na sprawę osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak myśli Ministerstwo Finansów jest zatem drogi ćwicz na szarpaninę z czarną strefą w handlu także usługach.

Budzi się pytanie, bądź w latach następnych podobnie będzie mocna wygrać z pomoce na zakup kasy. Obecnie wynosi ona 700 zł. Może z niej wziąć każda kobieta, jaka w czasie zainstalowała kasę oraz prawidłowo poinformowała o tym tytuł skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Lub będzie ważna wziąć z tej pomoce w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.