Nerwica 10 lat

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym problemem w współczesnych czasach. Dotyczy to ze kolei naszego myślenia. Obecnie wszyscy jesteśmy łatwo i często brakuje nam czasu na urlop, wypoczynek i regenerację. I gdy rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może istnieć i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację z obecnego, iż ich reakcje ciała nie są naprawdę sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle łączą się z różnymi fobiami. Chory boi się pewnych sytuacji, więc jego ciało reaguje więc w "inny" i wyjątkowy sposób. Prowadzi temu brak motywacji, chęci do leczenia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to chorzy często zarzucają się na kłopoty ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą drogą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze efekty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można zapomnieć "błędne koło". Pacjent wspólnie z psychiatrą analizuje po kolei inne sprawy z wszelkiego życia, podczas jakich korzystał objawy nerwicy. Dzięki temu ujmuje się jego stres i zły uczy się z pewnymi sprawami. W wybranych przypadkach niezbędne istnieje i leczenie farmakologiczne. Ale same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w wymieszaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre efekty.