Wady u dziecka

Dla wielkiej części ludzi, zwłaszcza dla osób młodych, zarządzanie kosztami jest najdelikatniejszym wyzwaniem z którym spotkało im się zmierzyć. To dosyć proste – dostajemy naszą pierwszą w mieszkaniu wypłatę, która daje nam się astronomicznie wysoka. A po kliku (czasem nawet po jednym) wyjeździe do sklepu przedstawia się, że tak właściwie do kraju miesiąca zostało nam tak dużo gotówki, że w treści po zapłaceniu rachunków nie będziemy w bycie teraz na nic sobie pozwolić. Żyć prawdopodobnie przytoczony przeze mnie przykład da się bardzo przesadzony, ale przyznam się do czegoś – ja po prostej pierwszej cenie byłam właśnie w takiej formie. I szybko pokazała się na czym liczy efektywne zarządzania kosztami. Jakie są moje rady?

Spisuj wybory. Więc nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Ważne jest kupienie ciepłego swetra na zimę, ale ważniejsze jest opłacenie rachunku za ogrzewanie w wnętrzu. Istotne jest rozwiązanie wieczorem z mężami na kolację, jednak istotniejsze jest, aby następnego ranka stanowiło w lodówce śniadanie. Przykłady można mnożyć w nieskończoność, a zarządzają one do ostatniego, aby zrozumieć, jakie są cele w decydowaniu swoim dochodem. Dobrym zwyczajem jest wpisywanie na kartce, na co w konkretnym miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy potrzebowaliby podzielić na karmienie i transport i ustalenie pewnej kwoty, jaką potrzebujemy odłożyć na czarną godzinę. Bądź oszczędności. Tak jak produkowała we wcześniejszym punkcie, bardzo istotnej jest dysponowanie pewnego dodatkowego kapitału. Na początku nie potrzebują zatem być ogromne kwoty, jednak z doświadczenia wiem, że absolutnie zawsze w czasie, w jakim wykonają mi się dodatkowe oszczędności a po miesiącu z cenami i komfortami poszła na zero, zdarzy się jakaś sytuacja losowa, która sprawi, iż będę musiała dodatkowej gotówki. I to stosuje się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, że już nigdy dużo nie doprowadzę do ostatniego, aby odnaleźć się bez pieniędzy.

Co i, jeśli mamy większym pieniądzem, jednak nie wiemy, kiedy go zainwestować? W takim wypadku nieodzowne jest śledzenie giełdy, przeglądanie ofert ról w bankach, lub zaufany marketingowiec, który podpowie nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.